“Rzeczywistość z tego i nie z tego świata”

Okładka Essenceizm 8_Rzeczywistość z tego i nie z tego świata

Od autora:

System analityczny essenceizm ma na celu dostarczać wiedzę dającą nadzieję na właściwe zrozumienie naszej rzeczywistości. Prezentuję ją w tej książce. Przypominam, że wiedza zebrana przez essenceizm posłużyła mi również do utworzenia teorii wiecznego istnienia. Tworząc ją, marzyłem, aby odzwierciedlała koncepcję rzeczywistości przeznaczoną dla ludzkości przez Stwórcę. Tę koncepcję nazywam Dobrem, a jej Stwórcę Bytem Pierwoistnym.

Mój system essenceizm oraz teoria wiecznego istnienia wnoszą nowatorską wiedzę. Przekazuję ją tym, którzy poszukują wieczności i prawdziwej miłości, nawet jeśli nie wiedzą, jakie jest jej źródło. Ponieważ moje poglądy mogą być na tyle nowotarskie, że aż trudne do przyjęcia, to w tej książce postanowiłem opisać mój system jeszcze prostszym językiem, aby być lepiej zrozumianym.

System analityczny essenceizm oraz powstała w wyniku jego badań teoria wiecznego istnienia z powodzeniem mogą zastąpić religię. Kierowane są do wszystkich ludzi: wierzących i niewierzących, ateistów, agnostyków, a nawet do tych osób, którym zjawisko religii jest całkiem obojętne. Moje ustalenia nie tworzą żadnej nowej wiary i nie uzależniają od kultu. Zastępują tylko wiarę religijną nową wiedzą o charakterze naukowym. Proponują też radykalną zmianę wiedzy dotyczącej Boga jako Bytu Pierwoistnego, świata duchowego i ludzkiej wieczności. Dzięki temu pozwalają usunąć strach przed karami stworzonymi przez religie za nieprzestrzeganie ich nakazów. Daje to ludziom spokój oraz wolność myślenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teoria wiecznego istnienia